Yaşam

rapçilerin menajeri Ömer Çiller

Ömer Çiller birçok ünlü rapçinin menajeridir. Altın Kelebek ödüllü SEFO’nun da menajerliğini yapan Çiller, Kampüs Yönetimi’nin kurucusu olmasının yanı sıra müzik müdürlüğünü de yürütüyor. 32 yaşındaki yönetici aynı zamanda Batuflex, Revart, Jako gibi birçok rapçinin de menajerliğini yapıyor.

 

Ömer Çiller kimdir?

Ömer Çiller, Türk yönetici, müzik yöneticisi ve Campus Management’ın kurucusu. 1991 yılında İzmit’te doğdu. Uzun yıllar devam ettiği müzik yolculuğunda, albümünde birçok ünlü rap sanatçısının imzasıyla Türk müziğinin tanınmış isimlerinden biri oldu.
 
kariyer başlangıcı
 
Aslen Zonguldak, Ereğli olan ve 1991 İzmit doğumlu olan Ömer Çiller, İstanbul’da ikamet etmektedir. Saygın müzisyenlerle dolu bir ortamda bulunan Çiller, müzikle küçük yaşlarda tanıştı. Kurduğu güçlü bağlar sayesinde Kampüs Yönetimi adında bir yönetim şirketi kurar. Profesyonel kariyerine burada devam ediyor.
 
Çevresinden aldığı rap temelli müzik bilgisini pratikte pekiştirir. Yuvaya dikilen fidan, yıllar süren özen ve disiplinin ardından tüm Türkiye’de tanınan, meyve veren bir ağaca dönüşür.
 
Çalışma İsimleri
 
Müzik yolculuğuna başladığından beri yönettiği birçok ünlü sanatçının mesleğine ivme kazandırmasıyla tanınır. Kariyerine müzik menajeri ve menajer olarak devam eden Çiller, Türk Rap Müziğinin önde gelen isimleriyle çalışmaktadır.
 
Uzun yıllar birlikte çalıştığı Sefo, Çiller’in rehberindeki en ünlü isim olmaya devam ediyor. Tam zamanında çiller; Ayrıca Batuflex, Revart, Jako gibi birçok ünlü sanatçıyı yönetiyor ve mesleklerinin oluşmasına katkı sağlıyor.
 
Ömer Çiller’in geçmişte birlikte çalıştığı isimlerin listesi de oldukça geniş: Employer, Ati242, Bedo, Fro, Keişan, Zen-g, Bege, Lvbel, C5 Organize ünlü müzisyenlerinden sadece birkaçı.
 
Ağırlıklı olarak rap müzisyenleri ile çalışan Ömer Çiller, müzik alanında yeri doldurulamaz izler bırakmaya devam ediyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

gelibolu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu